TLC7705QPWREP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLC7705QPWREP with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TLC7705QPWREP with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TLC7705QPWREP |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC SUPPLY VOLT SUPERVISOR 8TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | 6000 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.129 | $1.087 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Threshold: | 4.55V |
|---|---|
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package: | 8-TSSOP |
| Series: | - |
| Reset Timeout: | 1.1 ms Minimum |
| Reset: | Active High/Active Low |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output: | Push-Pull, Totem Pole |
| Other Names: | 296-22417-2 V62/04604-02XE |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 8-TSSOP |
| Base Part Number: | TLC7705 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply TLC7705QPWREP, use the request quote form to request TLC7705QPWREP pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLC7705QPWREP.The price and lead time for TLC7705QPWREP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLC7705QPWREP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
