TPD4E004DRYR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPD4E004DRYR with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPD4E004DRYR with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPD4E004DRYR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | TVS DIODE 6SON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.59 | $0.502 | $0.375 | $0.295 | $0.228 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 4 |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 6V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 5.5V (Max) |
| Voltage - Breakdown: | 6-SON (1.45x1) |
| Type: | Steering (Rail to Rail) |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Cut Tape (CT) |
| Ripple Current - Low Frequency: | Ethernet |
| Power Line Protection: | - |
| Power - Peak Pulse: | - |
| Polarization: | 6-UFDFN |
| Other Names: | 296-23618-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | TPD4E004DRYR |
| Description: | TVS DIODE 6SON |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | - |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Bidirectional Channels: | Yes |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply TPD4E004DRYR, use the request quote form to request TPD4E004DRYR pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPD4E004DRYR.The price and lead time for TPD4E004DRYR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPD4E004DRYR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
